Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Bahçeli Ev Modelleri Ve Modası!

Bahçeli Ev Modelleri Ve Modası!

Bahçeli ev modelleri apartman dairelerine kıyasla çok daha geniş mimari tasarım yelpazesine sahiptir. Bu modeller farklı kültürlerin bir yansıması olarak şekillendiği gibi, modern çizgilerle tüm kültürleri ortak paydada buluşturan tasarımlara da sahip olabilirler. Bu evlerin bahçelerini de en az içleri kadar şık ve özgün bir şekilde dekore edebilir, aileniz ve misafirlerinizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Amerikan tarzı bahçeli evler

Bu evlerin tipik özelliklerinden biri, üçgen çatıya sahip olmalarıdır. Evin önünde ahşap bir veranda yer alır. Bu veranda masa ve sandalyeler ile dekore edilerek oturma alanı oluşturulur. Evin dış kısmı da ahşap kaplama olup, çoğunlukla beyaz boyalıdır. Evin iç tasarımında mutfak salona açık vaziyettedir. Bu evlerde birden fazla banyo bulunmakla beraber, banyolardan biri de ebeveynlere özel olmak üzere yatak odalarında bulunur. Bu özellikler klasik Amerikan tarzı evlerin tipik özellikleridir.

Ahşap bahçeli ev modelleri

Ahşap evler ülkemizde özellikle Karadeniz yöresinde tercih edilen bahçeli ev modelleridir. Bu evler doğal yalıtıma sahip olmakla beraber, 80 yıla yakın bir ömre sahiptir. Bu açıdan beton evlere göre çok daha sağlam ve uzun ömürlüdür. Ahşap evler, ahşap levhalardan veya kütüklerden tasarlanır. Ahşap levhalı olanlar daha modern bir izlenim verirken, kütükten yapılanlar yöresel bir mimari oluşturur. Büyük camlarla beraber dizayn edilen ahşap evler de modern bir yapıya sahiptir.

Elverişli bir tatil ve dinlenme amaçlı olarak da tercih edilebilecek ahşap bahçeli evler çoğunlukla doğa manzaralı alanlarda inşa edilirler.

Prefabrik bahçeli evler

Prefabrik evler son yıllarda ülkemizde de tercih edilmeye başlanan bahçeli ev modelleri arasında yer alır. Bu evlerin kurulumu oldukça kolay olmakla beraber, çok kısa zaman alır. Prefabrik duvarlar çelik iskelete monte edilerek evin inşası tamamlanır. Hafif ve taşınabilir özelliğe sahip bu evler depreme karşı da dayanıklıdır. Yalıtım açısından da avantajlı olan prefabrik evlerin maliyeti düşük olması sebebiyle de tercih edilir.

İskandinav bahçeli evler

İskandinav evlerinin en temel özelliği minimalist tasarıma sahip olmalarıdır. Evin baştan aşağı tüm dizaynında sadelik ve şıklık söz konusudur. Uzun kışların sürdüğü İskandinav ülkelerinde güneş ışığından daha fazla faydalanmak için geniş pencereler veya komple cam duvarlar evlerin tasarımında ön plana çıkar.

Yine güneş ışığını yansıtması için iç ve dış cephe açık renklerde boyanır. İç cephe beyaz ve krem tonlarında tercih edilirken dış cephe de çok koyu renkler de tercih edilebilir. İskandinav bahçeli ev modellerinin bir diğer özelliği de evin yapımında doğal malzemelerin kullanılmasıdır. Taş, tuğla veya ahşap levhalar evin belli bölümlerinde veya tamamında kullanılır.

Çeşitli tasarımlara sahip bahçeli ev modellerine mornot.com üzerinden göz atabilir ve aradığınız modeli kolayca bulabilirsiniz.

Top