Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Asma Kat Ne Demek?

Asma Kat Ne Demek?

Nasıl Yapılır, Nasıl Uygulanır,

Asma kat binaların en az 5,5 metre iç yüksekliğe sahip zemin katında düzenlenen, çoğu basık tavanlı, merdivenle altındaki mekana bağlanan yarım katlara denir.

Asma katlar iç yüksekliği 2,40 metreden az olmamak, yola bakan cephelerde 3 metreden fazla yaklaşmamak üzere yapılabilirler.

Asma katlar nasıl kullanılır?

Asma katlar bir alanın üst kısmında oluşturulan, basık tavanlı ve altı boş alanlardır.

Pek çok farklı amaçla kullanılabilirler. Genellikle asma katlar bir oda gibi kapalı değil, açıktır. Alana biraz daha işlev katmak ve yer kazandırmak için inşa edilirler. Asma kat sistemleri ile işyerlerinizden ve evinizden maksimum verim elde edebilirsiniz.

Asma kat yapılırken nelere dikkat edilir?

Öncelikle asma kat uygulaması yapılacak olan alanla ilgili planlama çalışmaları yapılır. Oluşturulan plan dâhilinde ölçümleme çalışmaları yapılır. Genellikle uygulanan asma katlarda kullanılacak taşıyıcı direklerin sayısı minimum seviyeye düşürülerek asma kat yapılan alanın alt kısmında en geniş alan verimi elde edilmiş olunur. Bu şekilde yapılan çalışmalarda asma kat duvarları çevreleyen beton kolonlara ya da tavan kirişlerine monte edilerek bina ile bütünlüğü sağlanır. Eğer çalışma yapılacak alanda beton kolon veya taşıyıcı direkler bulunmuyorsa asma kat belirli ayaklar çelik direkler vasıtasıyla taşınır. Asma kat uygulaması yapılacak alanın ölçümleme aşamasından sonra kullanılacak olan malzeme seçimi için statik hesabı yapılarak, asma katın yük taşıma kapasitesi belirlenmiş olur. Asma katın kullanım amacına göre çelik aksamı ve asma kat yüzeyinde kullanılacak olan malzemeler farklılık gösterebilirler.

Top