Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Amerikan Mutfak !

Amerikan Mutfak !

Son yıllarda konut sektöründe pek çok projede yer verilen amerikan mutfak, pratik kullanımları ve işlevsellikleri sebebiyle tercih ediliyor. Yaşam alanı ile mutfak arasında herhangi bir bariyerin bulunmadığı bu mutfak tipi, aynı zamanda açık mutfak olarak adlandırılıyor. İlk olarak Amerika’da ortaya çıkan alışkanlık, bu nedenle Amerikan mutfak olarak anılıyor. Stüdyo dairelerde yaygın olarak kullanılan mutfaklar özellikle yemek kültürünün çok fazla baskın olmadığı ülkelerde tercih ediliyor. Amerikan mutfakların kullanım açısından hem avantajları hem de dezavantajları bulunuyor.

Amerikan mutfak özgür ve sosyal alanlar sağlıyor

Amerikan mutfak modelinin sağladığı en büyük avantajların arasında rahat hareket edilebilen açık alan kültürü ve hareket özgürlüğü geliyor. Her şeyin bir arada olmadığı ve daha ferah bir alan üzerine kurulu olan bu mutfaklarda rahatlık hissini yaşayabilir ve geniş alanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu tür mutfaklar sosyalleşmeyi sevenler için de biçilmiş kaftan. Yemek pişirirken arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle bir arada vakit geçirebilir ve salon yerine mutfakta keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Yemek kokusu ve gürültü başlıca dezavantajlar arasında bulunuyor

Açık mutfaklar ya da diğer adıyla amerikan mutfak modelleri, kapıları olmadığı için ses ve gürültü konusunda dezavantaj oluşturuyor. Bu tip mutfaklarda herhangi bir mutfak robotu çalıştırmak veya sesli bir alet kullanmak gürültünün evin diğer alanlarına yayılmasına neden olabiliyor. Bu sorun bir süre sonra ev sakinleri arasında problem yaratabiliyor. Açık mutfakların bir diğer dezavantajı ise koku sorunu. Pişen yemeklerin kokusu kolaylıkla evin diğer odalarına yayılabiliyor. Özellikle baharatlı yemeklerde bu önemli bir problem haline gelebiliyor. Mutfak seçimi yaparken bunun gibi olumsuz tarafları da göz önüne alarak tercihte bulunmak gerekiyor.

Amerikan mutfakları kullanışlı hale getirme yöntemleri

Açık mutfakları keyifli ve kullanışlı alanlara dönüştürmek için iyi bir dekorasyon planı yapmak gerekiyor. Bulaşık makinesi veya buzdolabı gibi beyaz eşyaların sessiz olanlarını tercih etmek gürültü açısından avantaj sağlayabiliyor. Bunun yanında açık mutfaklarda olabildiğince fazla dolaba yer vermek fazla eşyaların tezgah üzerinde durmasını engelleyerek daha sade ve derli toplu bir görünüm yaratabiliyor. Güçlü çekim gücü olan aspiratör ve davlumbaz modelleri ile amerikan mutfaklarda ortaya çıkan koku sorununun önüne geçilebiliyor. Açık mutfaklar küçük alanlar oldukları için büyük mobilya ve objeler yerine sade ve minimal tercihler yapmak daha dengeli bir görünüm yaratıyor. Kompakt eşyalar, tezgah altı masalar ve bar sandalyeleri ile mutfak ortamınızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Top