Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Aktif Plan Çizim Yöntemi Ne Demek?

Aktif Plan Çizim Yöntemi Ne Demek?

Şehir Bir Bütün Olarak Ele Alınır,

Bu yönteme göre şehir planlaması yapılırken şehir bir bütün olarak ele alınır ve şehir tek seferde planlanır. Şehrin gelecekte alacağı şekil ayrıntılı olarak gösterilir. Tüm yollar ve genişlikleri, imar adalarının boyutları, binaların biçim ve yükseklikleri gibi her türlü detay belirtilir.

Aktif Plan Çizim Yöntemi Neden Kullanılmaktadır?

Şehrin tamamının gözükmesi olarak kullanılan aktif plan çizim yöntemi ile birlikte şehir planlamaları yapılmaktadır. Bu planlamalar çerçevesinde şehrin birkaç sene sonraki hali az çok tahmin edilebilir.

Bu şekilde şehrin alt yapı hizmetleri ve diğer bütün hizmetleri daha geniş kapsamda düşünülerek projelendirilecektir. Bunun yanında hızlı kentleşme ve çarpık kentleşme gibi birçok sorun çoğu şehrin problemidir.

Şehrin görüntüsünün alınması ile birlikte bu görünümden kurtulabilmek için çalışmalar da başlatılabilir. Aktif plan çizim yöntemi kapsamında şehir içerisinde yer alan adaların ve parsellerin gözükmesi ile birlikte şehrin aktif kullanım alanlarını ve değerleme ölçütlerini de görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede şehir içerisinde yatırım alanları da belli olacaktır.

Top