Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Açık Mutfaklar

Açık Mutfaklar

Açık Mutfaklar

Bugün pek çok büyük şehirde nüfusun önemli bir kısmını barındıran 1+1 ve 1+0 stüdyo dairelerin bundan birkaç yıl öncesinde toplam konut stoğu içinde yüzdeyle ifade edilecek kadar bile yer kaplamadığını hatta stüdyo dairelerde açık mutfaklar ne anlama geldiğini genç okurlarımız bilmiyor olabilir. Ama durum tam da böyleydi, bu küçük daireler oldukça yakın bir tarihe kadar pek ortalarda yoktu. Pek çok ev şimdikinden daha büyüktü, haliyle evlerin iç bölümleri de öyle. Örneğin banyolar ne işe yaradığı da pek belli olmayan son derece geniş bir iç hacme sahiptiler. Ve elbette mutfaklar da öyle.

Hayatın son derece hızlı aktığı ve hemen her şeyin saniye saniye değiştiği bugünün dünyasında ise zamandan daha kıymetli olan belki de tek bir şey var, o da alan. Evler küçülüyor, çünkü ev yapılacak yerler azalıyor, buna bağlı olarak fiyatları artıyor ve erişilmeleri güçleşiyor. Bir yandan da mimarlar, iç mimarlar, dekoratörler ve tasarımcılar bu küçülen iç hacimleri etkin kullanma çözümleri arıyorlar. Açık mutfaklar bu çözümler arasında hiç şüphesiz en önemlilerden bir tanesi. Oturma odası ve mutfağı birleştiren bu estetik ve pratik mutfak çözümünü seçkin örneklerinden oluşan bir derleme hazırladık sizler için.

Eskinin sıcaklığı, yeninin konforu

Açık mutfaklar yer sıkıntısı çeken evler için ideal bir mutfak çözümü olmalarının yanı sıra, bugün artık iç hacmi bol ve müsait olan evlerde de estetik ve pratik özellikleri için tercih edilir hale geldiler. Mutfağı yalnızca yemek yapılan bir yer olmaktan çıkaran, oturma odasıyla birleştirerek aynı zamanda bir yaşam alanı haline getiren açık mutfaklar, kendi içlerinde de pek çok farklı biçimde inşa edilebiliyorlar.

Endüstriyel cazibe

Beyaz zemin, tavan ve duvarların koyu bir ahşap tonundaki mutfak dolaplarıyla iddialı bir kontrast oluşturduğu bu açık mutfakta, yoğun metal kullanımı da kompozisyona dahil olunca ister istemez endüstriyel tarzda dekorasyondan izler bulmak mümkün hale geliyor. Bu tarza yakın olmasanız bile buradaki uygulamanın oldukça şık olduğunu teslime etmek gerekiyor.

Açık mutfağa taze bir yorum

Açık mutfakların pek çok farklı tarzda ve biçimde yapılabildiğini belirtmiştik. Ancak hemen hemen her açık mutfakta ortak olan bir şey varsa o da mutfak adasıdır. Öte yandan bu son derece ilginç ve iddialı açık mutfakta bir mutfak adası yok. Hatta üst mutfak dolapları bile yok. Bunun yerine bolca pozitif boşluk, harika rüstik parkeler ve şık bir yemek masası var. Sonuç ise tek kelimeyle mükemmel.

Mermer cazibesi

Doksanlı yıllarda yerini bir süreliğine granit ve laminant mutfak tezgahlarına terk eden mermer tezgahlar bugünlerde bütün ihtişamlarıyla geri döndüler. Bu harika açık mutfakta da gri damarlı beyaz bir mermer kullanılmış ve mutfağa müthiş bir karakter katmış.

Dairesel bir tasarım

Duvarları da dairesel bir yapıda olan bu son derece ilginç mutfak, asimetrik mutfak dolaplarıyla da ayrıca ilgi çekici. Mutfak adası da tezgah ve mutfak dolapları gibi dairesel bir tarzda ve bir tür yay şeklinde uzanıyor.

Köy evi mutfağına yeni yaklaşımlar

Geçmişte yoksulluk ve türlü yoksunlukla zihinlerimize kodlanan köy yaşantısı, bugün giderek daha fazla insan için cazip hale geliyor. Haliyle köy evleri de öyle. Bir köy evi mutfağından esinlenmiş bu olağanüstü güzellikteki açık mutfak ise modern yaşamın konforlarıyla geçmişten unsurları mükemmel bir şekilde bir araya getirmiş.

İddialı bir açık mutfak

Oldukça geniş bir salonun bir köşesinde konumlanmış bu açık mutfak, bembeyaz mutfak dolapları ve adası, siyah-beyaz baklava desenli zemini ve tüm bunlarla güçlü bir kontrast oluşturan yemek masası ve iskemleleriyle iddialı bir görüntü sergiliyor.

Top